Військова агресія на Сході нашої країни поставила перед українським суспільством та державою багато складних питань.

      Однією з проблем, яка назріла, є повернення воїнів АТО до мирного життя. Це – виклик суспільству, всім громадянам та державі. Учасники бойових дій після повернення додому зіштовхуються з вирішенням багатьох проблемами, одна з них – морально-психологічна. Вони потребують підтримки та допомоги, щоб повернутися в русло мирного життя. Значна частина воїнів АТО розглядає потребу в психологічній допомозі як ознаку слабкості та вважає, що час усе лікує.  Внаслідок цього вони тримають всі проблеми та переживання в собі. Крім того, такої допомоги потребують і члени їх родин, які часто не розуміють потреб та проблем  тих, хто повернувся. Важливо усвідомити, що долати труднощі  необхідно всім разом.

     14 вересня 2017 року психолог нашої школи Пасіченко Наталія Василівна разом із  спеціалісти психологічної служби навчальних закладів району взяла активну участь у роботі тренінгового заняття, яке проходило в рамках реалізації  проекту «Організація мережі психологічної допомоги воїнам АТО та членам їх родин в районних центрах в Черкаській області»

Під час семінару учасники отримали багато корисної інформації, наочних прикладів, здобули цінні поради, практичні навички роботи з воїнами АТО та членами їх родин, мали змогу поспілкуватися та почути думки самих учасників бойових дій.

       Лише спільні дії держави та українських громадян спроможні вирішити проблему успішної соціальної інтеграції воїнів АТО. Спеціалісти психологічної служби галузі освіти району готові співпрацювати та допомагати учасникам бойових дій , їх сім’ям. Ми готові Вас почути і допомогти.