Флешмоб до Міжнародного  дня  незрячих  #надотик

13 листопада 1745 році у  Франції народився Валентин Гаюї - відомий французький педагог, який є засновником ряду паризьких та петербурзьких підприємств і шкіл для сліпих. До  XVIII  століття  світ  не  знав навчальних  закладів  для людей  з вадами зору .  Валентин  Гаюї  розробив  рельєфно-лінійний шрифт «унціал». Крім цього він  сконструював прилади для  незрячих  і  матриці  для  виготовлення  рельєфних  наочних  посібників, географічних карт і глобусів. Також саме В.Гаюї побудував при школі друкарню і надрукував в ній декілька книг рельєфно-лінійним  шрифтом  –  «унціалом».  Це  були  перші  книги  для  незрячих, які  зробили навчання останніх не тільки можливим і доступним, але й цікавим. За книгами  Валентина  Гаюї  люди з вадами зору  навчалися  аж  до  винаходу  Луї  Брайлем рельєфного  шести  крапкового  шрифту.

       У  пам’ять  про    зачинателів  перших  навчальних  закладів  для незрячих в світі та за рішенням Всесвітньої  організації охорони здоров’я саме 13 листопада і відзначається як Міжнародний день незрячих.

        Багато людей у нашому суспільстві мають порушення зору або його відсутність. Але це ніяк не заважає їм  добитися успіху у житті і стати відомими музикантами, підприємцями, спортсменами, науковцями, митцями, державними діячами.

        Саме тому наш заклад взяв активну участь у флешмобі до Міжнародного дня незрячих, який організувала організація «Бачити серцем».  Учні 7 та 8 класів відвідали інтегрований урок толерантності, на якому вони познайомилися  із особливостями спілкування з незрячими людьми, дізналися як спілкуються та комунікують люди з порушеннями зору, як і за допомогою яких програм користуються комп'ютером та сучасними гаджетами, що таке шрифт Брайля і для чого потрібна біла тростина. Виконуючи різні завдання діти могли зрозуміти та перейнятися тими проблемами та почуттями, які мають люди з порушеннями зору.