23 листопада вчителі суспільних дисциплін та художньо-естетичного циклу,  а це 19 вчителів-предметників  та 2 методисти відділу освіти, працювали в рамках міжрайонного семінару, організованого нашим навчальним закладом, в Звенигородському районі Черкаської області на базі Стецівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад» - Мала академія народних мистецтв. Тема семінару: «Виховання  школярів на національних традиціях, формування духовного світу підростаючого покоління».

Директор школи Науменко Валентина Володимирівна гостинно зустріла колег з Лисянського району. Вона розповіла про створення ще в далекому  травні 1988 року на базі школи Малої академії народних мистецтв. З тих пір школа розвиває даний напрямок. Цікаво було дізнатися, що на даний час при школі  функціонує 26 секцій  різних спрямувань, якими охоплено 100% учнів.

Програма семінару також включала в себе  знайомство зі школою, знайомство з роботою гуртків та секцій, обмін досвідом роботи.

Для учасників семінару  була проведена цікава екскурсія школою. Ми побували на експрес-заняттях секцій Малої академії народних мистецтв. Приємні враження залишилися у наших колег від спілкування із самими учнями, які  із задоволенням розповідали про свої заняття, демонстрували власні вироби, розповідали  про особливості  та техніку їх виконання.

Заступник директора  Шпак Клавдія Іванівна  підготувала  цікаву презентацію про  систему виховної роботи в школі, про досягнення учнів та педагогічних працівників закладу.

На завершення семінару  вчителі Лисянського району відвідали дві перлини закладу: музей-кімнату «Кобзарева світлиця» та етнографічний музей, який особливо вразив відвідувачів своїм багатим наповненням. Екскурсоводи з числа учнів наскільки цікаво та проникливо вели розповідь про своє село, про його жителів, про всю Україну, що не один відвідувач потайки змахнув сльозу.

Багато слів вдячності отримали наші стецівські колеги того дня. Підводячи підсумки семінару, методисти районного методичного кабінету  Лисянського відділу освіти Вертеба Ніна Олександрівна та Горбач Людмила Володимирівна наголосили, що основою успішної роботи вчителів  є невичерпний творчий потенціал, відповідальність, розуміння вимог сьогодення, впровадження інновацій, участь у конкурсах, олімпіадах, бо ж здійснюючи компетентнісний підхід у формуванні культури та компетентності учнів, використовуючи інновації, оновлюючи зміст освіти, творчо працюючи з обдарованими учнями, вчителі забезпечують якісний рівень освіти  та виховують гідних громадян нашої країни, що ми й побачили в Стецівському НВК-МАНМ.

Лише з найкращими враженнями залишали учасники семінару навчальний заклад. Звісно, що Стецівський навчально-виховний комплекс теж не оминають труднощі та проблеми сьогодення, з якими стикаємося ми, але в такій співпраці між закладами можна відшукати механізми їх подолання та алгоритми організації якісної роботи.

 На згадку про семінар  вчителі Лисянського району  залишили в подарунок книгу В. Щербатюка «Шевченків край. Історико-етнографічне дослідження», зробили запис в книзі відгуків та сфотографувалися.