Щороку в четверту суботу листопада світ відзначає пам'ять жертв Голодомору. Цей день пам'яті – унікальна нагода всим замислитися над цією трагедією, над ґеноцидом українського народу.

  Пройшли роки, минули десятиліття, а трагедія 1933 року все одно хвилює серця людей. І тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився після тих страшних років.

  У 2017 році День пам’яті жертв Голодомору припадає на 25 листопада. Саме тому у ці останні осінні дні у школі проходили заходи з нагоди відзначення цього сумного дня.

  У період з 20.11.2017 по 24.11.2017 по класах пройшли Уроки пам’яті «З присвятою замордованим голодом». Учні школи переглянули відеоспогади очевидців голодоморів, ознайомилися із архівними матеріалами того часу, які тривалий період не оприлюднювались.

  У шкільній бібліотеці  діяла виставка «Несемо памʼять через роки».

У пʼятницю, 24 листопада, навіть наймолодші учасники шкільного колективу змогли відчути себе значимими членами суспільства, частиною великого українського народу. Учні відвідали пам’ятний знак жертвам Голодомору, який розміщений у центрі села на території парку Слави,  вшанували хвилиною мовчання душі померлих та опухлих  від голоду дітей та прабатьків, поклали колоски пшениці та запалили свічки аби кожен із жителів села не забував про ті страшні події.

  Для учнів 5-9 класів учитель історії, заступник директора з навчально-виховної роботи Римаренко Л.В. провела урок-реквієм «Свічка памʼяті».

  Офіційно вшановувати пам’ять жертв Голодомору почали українці Канади у 1986 році. Вони ж придумали і символ народної пам’яті про цю трагедію – квітку незабудьку. Так, саме незабудьку!   Слово «незабудька» – українське слово і походить від виразу «не забудь». У нашому випадку вона нагадує нам – не забувати жертв, які загинули на територіїї України зимою 1932 – 1933 років штучно створеною голодною смертю. Квітка незабудька складається з двох кольорів – синього й жовтого – кольорів вільної та незалежної України. Тож, цього дня діти  разом із вчителями виготовляли цю тендітну квітку незабудьку з паперу як спогад про мільйони жертв Голодомору. Діти почепили виготовлені квіточки на мапу скорботи. Дехто ж прикріпив собі, а дехто поніс додому.

  Готуючись до цих пам’ятних днів, учні 7-9 класів переглянули багато літератури, відвідали Інтернет-ресурси і підготували вислови та цитати відомих людей про події, які відбувалися на території нашої держави в 1932-1933 роках. Подали вони їх символічно – у вигляді свічки, яку прикріпили на загальне шкільне панно.

  На завершення діти отримали по окрайцю хліба, який вони повинні були розділити між усіма однокласниками, щоб бачити і пам’ятати, що, можливо, такий шматочок хліба міг би врятувати чиєсь життя в ті страшні роки.

  Також, учителі та  учні  навчально-виховного комплексу взяли участь у Всеукраїнській акції «Запали свічку».