Яка глибока думка закладена в словосполученні «вибір професії», скільки викликає воно емоцій та сподівань і водночас скільки породжує проблем! Це не просто вдало чи невдало прийняте в юності рішення, це - щаслива або розбита доля, активне, творче, радісне життя чи байдуже, пасивне існування.

  Саме за темою "У світі професій" 21 грудня пройшла година спілкування у 8 класі.

Вибір теми класний керівник Івлєва О.В. аргументувала тим, що вже через рік дехто з учнів класу обиратиме собі професію і розпочне здобувати її.

Свою бесіду класний керівник розпочала із ознайомлення учнів із законодавством  у сфері вибору професій. Учні дізналися, що у Загальній Декларації Прав Людини підкреслюється, що кожна людина має право на вільний вибір професії. Права людини, визначені Декларацією, покладені в основу Конституції України. Так, стаття 43 Конституції України проголошує право кожного на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку добровільно погоджується.

  За круглим столом учні  та класний керівник обговорювали питання: як же із тисяч професій обрати ту, яка приносила б найбільшу користь людям, країні, давала б змогу відчути себе потрібним, повноцінним і задоволеним своєю працею; як уникнути помилок і розчарувань у майбутньому, обравши певну професію? Також, учасники відкритого спілкування познайомилися з деякими професіями свого регіону.

  Для більшої зацікавленості  темою класний керівник провела змагання. Краще зрозуміти себе, свої здібності, учням допомогли конкурси «Відгадай професію»,  «Аукціон». Учасники перегонів намагалися зрозуміти  що ж необхідно враховувати при виборі професії;  які якості повинна мати людина тієї чи  іншої професії; чи повинна людина обирати професію на все життя?

  На  закінчення діти пройшли тест Я.Л.Холланда для визначення професiйних інтересів особистостi, щоб зрозуміти, яку краще професію вибрати особисто після закінчення школи.

  Цікаво, що, згідно тесту, деяким учням пропонувалося обрати професії інженера, агронома, електрика, які є затребуваними на регіональному ринку праці.

Захід доповнювала цікава презентація, підготовлена Івлєвою О.В.

У світі професій