Кожного року 19 грудня українці святкують день Миколая. Люди люблять Святого Миколая, бо він – захисник усіх бідних і знедолених. Проте, найбільше його люблять і шанують діти. Для них він – почесний охоронець і завжди приходить з подарунками. Діти протягом всього року готуються до приходу Святого: учать  уроки, допомагають старшим, роблять корисні та добрі справи. Так відбувається і у нас.

  Цьогоріч кожен у школі готувався до Дня Святого Миколая по-своєму: хтось розучував вірші та пісні до свята, хтось прикрашав класні кімнати, хтось – виготовляв новорічні чобітки, а от учні 7 класу знайомилися з традиціями святкування цього дня у різних країнах світу. Цікавим для дітей було те, що, окрім різних традицій святкування, Миколая у різних країнах світу ще й називають по-різному: Ніколас, Ніклас, Клаус, Мікулаш, Міклос, Ніхол тощо.

  Також, напередодні усі бажаючі написали листи Святому та впустили їх в чарівну  скриньку,  сподіваючись на здійснення їхніх потаємних бажань. Що попросили діти  цього року та й чи заслужили на ці подарунки, хто отримав різочку, а хто знайшов під подушкою все, що хотів - про це ми дізналися лише вранці 19 грудня. Малеча гуртувалася по всіх кутках шкільного приміщення та із захопленням розповідала про  отримані дарунки. І по-секрету: різочки не знайшов жоден!

  Основні події цього дня розгорталися у класній кімнаті 3 класу (класовод Хом’як О.В.). Цікавим і видовищним видалося театралізоване казкове дійство «Ой хто, хто Миколая любить?». У ньому продемонстрували свою високу виконавську майстерність саме учні 3 класу. Їм допомагали усі учні початкових класів.

  Актори лялькового театру Левченко Крістіна, Товкач Арсен, Янкові Валерія та Мирослава, Шпильовий Маркіян, Шпиця Руслан, Затокова Аня, навіть, придумали пригоду, яка відбулася з Миколаєм по дорозі до нашої школи. За свою творчість діти отримали нагороду дружні щирі оплески.

  Хоча й намагалися двоє бісенят - Антипко та Панаско, зіпсувати дітям свято, проте все вдалося на славу, а довгоочікуваний гість у довгій рясі разом з двома помічниками-янголами щиро привітав учнів і подарував солодкі подарунки. Святий Миколай всім серцем любить дітей тож, кожному учневі школи подарував крапельку своєї любові – маленьке янголятко.

  Цього дня підбили підсумки конкурсу на кращий новорічний чобіток. Свої роботи виставили сестрички Мирослава та Валерія Янкові, Левченко Крістіна, Прийма Денис, Коряк Олександр, Чернявський Олександр, Вікторенко Андрій. Найкращим же був новорічний чобіток Мазаної Анастасії, який вона виготовила разом з батьками. Діти отримали подарунки від Миколая, а переможець – ще й фото з дідусем.

  Свято закінчилося, а теплі враження від нього залишилися, щоб зігрівати серця дітей добром  і любов’ю. Віриться, що всі вони виростуть хорошими людьми,  які в майбутнє заберуть із собою і народні традиції, і звичаї.