Сучасність ставить перед  школою нові випробування та виклики, вирішення яких можливе тільки за умови  співпраці батьківської громадськості та  педагогічного колективу. Сучасна молодь не уявляє себе без Інтернету, бо це частина їхнього життя. Але чи все так просто і безпечно у цьому віртуальному світі? 12 грудня 2017 року в Журжинецькому НВК  пройшли загальношкільні батьківські збори на тему: «Роль комп’ютера та Інтернету в житті дітей».

  Зустріч із батьками розпочалася незвичайно, але приємно: і батьки, і педагоги  поділилися своїми щасливими моментами, яких вони зазнали саме цього дня. Це дало можливість налаштуватися на атмосферу доброзичливості та взаєморозуміння. Далі директор школи Берестова Л.В. ознайомила присутніх з планом роботи, зазначивши, що саме на цій зустрічі батьки дізнаються про користь та шкоду  комп’ютера та Інтернету для  психічного і фізіологічного здоров’я дітей; спробують розібратися як розпізнати «комп’ютерну залежність дітей» та ознайомляться з методами  її профілактики; складуть правила безпечного для дитини користування комп’ютером. Керівник закладу наголосила, що в умовах сучасного розвитку інформаційно-комунікаційних технологій батьки повинні бути медіаграмотними. Також, Лариса Валентинівна дала кілька цінних порад щодо правильного використання мережі їхніми дітьми.

  Розмову продовжила заступник директора з навчально-виховної роботи Римаренко Л.В.  Свою бесіду вона розпочала  із питання про те, чи знають батьки, які сайти в Інтернеті відвідують їхні діти. Спілкування було продовжене переглядом  та обговоренням відеоматеріалу та презентації «Покоління мобільного Інтернету». Саме Леся Володимирівна ознайомила батьків  із небезпеками, які чекають на дітей в мережі та способами захиститу дітей від них. За допомогою вправи  «Таємниця» та гри «Фоторобот»  батькам показали як  конфіденційна інформація розміщена в мережі Інтернет  може бути вилучена  та використана сторонньою людиною проти  дитини та сім’ї. Також, до обговорення цієї теми долучилася вчитель інформатики Івлєва О.В.

  Готуючись до батьківських зборів адміністрація школи провела опитування дітей, за допомогою якого  намагалися вияснити скільки часу діти проводять в Інтернеті, в які  комп’ютерні ігри вони грають та як проводять свій вільний час. Така ж  анкета була запропонована батькам. Батьків  ознайомили із результатами опитування. Після обговорення результатів  вони мали змогу поділитись своїм баченням та власним досвідом із запропонованої теми та оформили символічне дерево.

  Також, батьки отримали  тривожну інформацію  про нову небезпечну  для дітей Інтернет-гру  «Червона сова». Педагоги  роз’яснили, яку саме загрозу життю та здоров’ю дітей вона  несе, а також допомогли батькам зрозуміти, як вчасно помітити небезпеку та що робити у випадку виявлення таких загроз.

 Як підсумок – усім присутнім батькам роздали «Пам’ятки для батьків щодо безпеки дітей в Інтернеті». Пам’ятка містить не лише практичні поради, але і номери телефонів Всеукраїнської «гарячої лінії», куди можна звернутися за потреби.

 Директор школи привітала присутніх зі святами, які наближаються та надала деякі поради батькам щодо вибору подарунків на свята для дітей, щоб вони були корисними, приємними та бюджетними.

Зустріч закінчилася чаюванням в дружньому колі.