Все почалося із листа, який вранці з’явився у фойє школи. Лист був незвичайного змісту: «Дорогі діти! Ми, ваші пернаті друзі, в нинішню зиму потрапили в скруту, ягоди і насіння не дістати під снігом, а ще і лапки мерзнуть від холоду. А як хочеться скуштували свіжу крихту хлібця, насіннячка, несолоного сальця! Ми ж бо, літаючи повз ваші теплі, затишні оселі, бачимо, що на ваших столах залишаються смачні крихти. Благаємо! Врятуйте нас! Допоможіть нам зустріти весну. Зробіть, будь ласка, ГОДІВНИЧКИ і щодня не забувайте класти туди для нас ласощі. А ми, в знак вдячності, будемо знищувати шкідників у вашому шкільному саду».

  Це пташине послання зразу ж привернуло увагу учнів  початкових класів.  «Ми повинні їм допомогти! Птахи не повинні голодувати!» - залементіли діти. Вони негайно взялися за вирішення проблеми,  адже біля школи літає безліч синиць, горобців, повзиків та інших пташок. Діти згадали, що в школі є годівнички, які залишилися з минулих років, звернулися до вчителів і вже цього ж дня біля пташиних їдалень юрмилися зграйки птахів, шукаючи там щось смачненьке.

  Хорошу справу зробили діти, а ми ж закликаємо всіх учнів та дорослих,  жителів сіл та міст допомогти пернатим в цей період. Зробити годівничку, насипати туди корму може і повинен кожен із нас.

  Годівнички можна виготовити з різноманітних матеріалів, а саме: з дерева, порожніх пластикових пляшок, картонних коробок і т.п.. За допомогою завжди можна звернутися до Інтернету. Головне пам’ятати, щоб пташкам було зручно. Ми можемо влаштовувати для птахів маленькі безкоштовні їдальні у дворах, прямо у себе на підвіконні і, навіть,  можемо вивішувати з вікна шматочки хліба на ниточці. Горобці та інші наші зимові гості цілими зграйками будуть з радістю відвідувати годівнички. Якщо поповнювати запаси у годівниці регулярно, птахи оселяться поблизу місць підгодівлі і влітку очищатимуть навколишні дерева від шкідників.

  Підгодовуючи птахів, треба звертати особливу увагу на їхній раціон. Корм повинен бути збагачений вуглеводами та жирами. У годівничку можна покласти крихти білого хліба (із задоволення їдять голуби та горобці), зерна пшениці, пшона, сире насіння соняшника (дуже люблять снігурі та синиці), гарбуза, дині, насіння бур'янів (кропиви, лободи, лопуха), плоди горобини, калини, шматочки несолоного сала (для синичок). Проте, треба пам'ятати, що чорний хліб шкідливий для птахів, тому, що він набухає у дзьобиках і може викликати їх загибель. А ще чіпси, солодкі кукурудзяні пластівці, смажену їжу також не слід давати птахам.

  Скільки б не було у вас різних справ, забав та веселощів, не забувайте про своїх крилатих друзів. Допоможіть їм!    Памятайте, що найпростіша годівничка може врятувати пташине життя, а ця крилата братія сторицею віддячить вам своєю невтомною працею та піснями у вашому саду.

  Відвідайте сайт Пернаті друзі. Пташиний світ України і ви більше дізнаєтеся про життя птахів взимку