Вивчення таблиці множення, знання якої даються дітям дуже нелегко, розпочинається у 2-му класі. Доводити, що таблицю множення потрібно знати обов’язково, мабуть, не потрібно. Вона  стане в нагоді протягом усього життя.

  Для того, щоб дитині вдалося це зробити якомога швидше, у цьому їй повинні допомогти батьки. Психологи рекомендують батькам не просто контролювати виконання сином або донькою домашніх завдань, а й допомагати їм у навчанні.Проте, це не означає, що потрібно вирішувати задачки замість свого учня. Допомога полягає у тренуванні уваги, пам’яті, логіки та мислення. Адже дитині стільки всього потрібно вивчити. Таблиця множення — найбільший обсяг інформації, який потрібно вивчити в молодшій школі.

  Сьогодні існує велика кількість методів, за допомогою яких учень може засвоїти таблицю множення дуже швидко. Це можуть бути ігри, вірші, картки, розмальовки, тренажери, пісні, програми, звукові плакати, аудіо- та відеофайли.

  Кілька корисних порад...

  У будь-якому, навіть, рутинному процесі, яким і є вправи для вивчення таблиці множення, повинен обов'язково бути присутнім елемент гри, він необхідний для дітей! Навчання із залученням ігрових прийомів змусить дитину вникнути в завдання, по-справжньому зацікавитися множенням і забути про небажання вчитися. Одне з головних правил запам'ятовування говорить: цікаве запам'ятовується краще і швидше. Якщо ви зможете пробудити інтерес дитини до множення, ви вже зробите половину справи!

  Вчити таблицю множення потрібно обов’язково врозкид. Якщо заучувати все по порядку, то у дитини в голові відкладеться упорядкований результат, і, щоб, наприклад, сказати, скільки буде 8 х 6, вона перерахує подумки всю таблицю множення на 8, і тільки тоді скаже відповідь.

  Вивчати і повторювати таблицю множення рекомендується щодня до тих пір, поки дитина не засвоїть весь матеріал.

  На якісний результат вплинуть і певні заохочення дітей, якщо в навчанні є позитивні зрушення. Як варіант: можна пообіцяти дитині винагороду після того, як вся таблиця множення вкладеться в її голові. Запропонуйте вашому сину чи доньці цікаву поїздку або покупку, про яку вона давно мріяла. Проте, потрібно у всьому знати міру і не перестаратися, щоб і з дитини в майбутньому  не виріс справжній споживач, який і кроку не зробить просто так. 

  Вам стануть у нагоді наступні ресурси:

Вся математика для початкової школи в інтерактивній формі

Допомагаємо дитині вивчити таблицю множення

Як швидко вивчити таблицю множення з дитиною: кілька способів

Як вивчити таблицю множення без проблем

Відеоматеріали