Яка глибока думка закладена в словосполученні «вибір професії», скільки викликає воно емоцій та сподівань і водночас скільки породжує проблем! Це не просто вдало чи невдало прийняте в юності рішення, це - щаслива або розбита доля, активне, творче, радісне життя чи байдуже, пасивне існування.

  Саме за темою "У світі професій" 21 грудня пройшла година спілкування у 8 класі.

Вибір теми класний керівник Івлєва О.В. аргументувала тим, що вже через рік дехто з учнів класу обиратиме собі професію і розпочне здобувати її.

  Все почалося із листа, який вранці з’явився у фойє школи. Лист був незвичайного змісту: «Дорогі діти! Ми, ваші пернаті друзі, в нинішню зиму потрапили в скруту, ягоди і насіння не дістати під снігом, а ще і лапки мерзнуть від холоду. А як хочеться скуштували свіжу крихту хлібця, насіннячка, несолоного сальця! Ми ж бо, літаючи повз ваші теплі, затишні оселі, бачимо, що на ваших столах залишаються смачні крихти. Благаємо! Врятуйте нас! Допоможіть нам зустріти весну. Зробіть, будь ласка, ГОДІВНИЧКИ і щодня не забувайте класти туди для нас ласощі. А ми, в знак вдячності, будемо знищувати шкідників у вашому шкільному саду».

  Кожного року 19 грудня українці святкують день Миколая. Люди люблять Святого Миколая, бо він – захисник усіх бідних і знедолених. Проте, найбільше його люблять і шанують діти. Для них він – почесний охоронець і завжди приходить з подарунками. Діти протягом всього року готуються до приходу Святого: учать  уроки, допомагають старшим, роблять корисні та добрі справи. Так відбувається і у нас.

  Цьогоріч кожен у школі готувався до Дня Святого Миколая по-своєму: хтось розучував вірші та пісні до свята, хтось прикрашав класні кімнати, хтось – виготовляв новорічні чобітки, а от учні 7 класу знайомилися з традиціями святкування цього дня у різних країнах світу.

  Сучасність ставить перед  школою нові випробування та виклики, вирішення яких можливе тільки за умови  співпраці батьківської громадськості та  педагогічного колективу. Сучасна молодь не уявляє себе без Інтернету, бо це частина їхнього життя. Але чи все так просто і безпечно у цьому віртуальному світі? 12 грудня 2017 року в Журжинецькому НВК  пройшли загальношкільні батьківські збори на тему: «Роль комп’ютера та Інтернету в житті дітей».

  Зустріч із батьками розпочалася незвичайно, але приємно: і батьки, і педагоги  поділилися своїми щасливими моментами, яких вони зазнали саме цього дня.

  Щороку в четверту суботу листопада світ відзначає пам'ять жертв Голодомору. Цей день пам'яті – унікальна нагода всим замислитися над цією трагедією, над ґеноцидом українського народу.

  Пройшли роки, минули десятиліття, а трагедія 1933 року все одно хвилює серця людей. І тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився після тих страшних років.

23 листопада вчителі суспільних дисциплін та художньо-естетичного циклу,  а це 19 вчителів-предметників  та 2 методисти відділу освіти, працювали в рамках міжрайонного семінару, організованого нашим навчальним закладом, в Звенигородському районі Черкаської області на базі Стецівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад» - Мала академія народних мистецтв. Тема семінару: «Виховання  школярів на національних традиціях, формування духовного світу підростаючого покоління».

21 листопада 2017 року в Журжинецькому НВК відбувся ряд заходів до відзначення Дня Гідності та Свободи, метою яких було утвердження серед учнів ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного покоління об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та  у період з листопада 2013 року по лютий 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.  Заходи в школі відбувалися  під  загальною назвою «Нескорена та  незламна Україна».

16 листопада - Міжнародний день толерантності

Сьогодні, 16 листопада, відзначається дуже важливе та незвичне свято — Міжнародний день толерантності.

Його запровадили у 1995 році рішенням ЮНЕСКО. Саме цей рік ООН присвятила терпимості. Тоді ж заснували премію імені Маданжита Сінгха. ЇЇ присуджують за активну діяльність 

Також 1995 року ухвалили декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей.

Флешмоб до Міжнародного  дня  незрячих  #надотик

13 листопада 1745 році у  Франції народився Валентин Гаюї - відомий французький педагог, який є засновником ряду паризьких та петербурзьких підприємств і шкіл для сліпих. До  XVIII  століття  світ  не  знав навчальних  закладів  для людей  з вадами зору .  Валентин  Гаюї  розробив  рельєфно-лінійний шрифт «унціал». Крім цього він  сконструював прилади для  незрячих  і  матриці  для  виготовлення  рельєфних  наочних  посібників, географічних карт і глобусів.

З 6 по 10 листопада у закладі проходив тиждень української мови та літератури. У його рамках проведено багато цікавих пізнавальних та розважальних заходів.

Найбільш насиченим було 9 листопада. Це був особливий день. Саме цього дня проходив шкільний етап  XVIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Конкурс проводився з метою виявлення творчо обдарованих дітей, знавців української мови; розвитку їх потенціалу, виховання в молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня освіти та мовної культури. У конкурсі взяли участь 27 учнів. З них учнів 3-4 класів – 14, 5-9 класів - 13 учнів.

Навчаємося та розвиваємося

   У процесі демократизації та прогресивного розвитку українського суспільства неабиякого поширення набуває  гуманне, милосердне та дбайливе ставлення до дітей, які не можуть вести повноцінне життя внаслідок порушень фізичного та психічного розвитку. Такі діти мають право на одержання освіти, незалежно від фізичного розвитку та стану здоров’я.

   До 2016 року діти з особливими освітніми потребами мали змогу навчатися тільки індивідуально або  у спеціалізованих школах , окремо від інших учнів. Так у цьому році було запроваджено законопроект інклюзивної освіти, який дав змогу  даним діткам вчитися у звичайних школах.

«Швидше! Вище! Сильніше!» Саме під таким девізом  пройшов Олімпійський урок, який за ініціативи Національного олімпійського комітету України, ось уже більше десяти років проводиться у школі на початку вересня. Урок організований у рамках проведення Олімпійського тижня. Мета цього тижня: сприяння розвитку олімпійського руху в Україні, пропаганда здорового способу життя, поширення ідей олімпізму, формування в учнів фізичного і морального здоров’я.

Військова агресія на Сході нашої країни поставила перед українським суспільством та державою багато складних питань.

      Однією з проблем, яка назріла, є повернення воїнів АТО до мирного життя. Це – виклик суспільству, всім громадянам та державі. Учасники бойових дій після повернення додому зіштовхуються з вирішенням багатьох проблемами, одна з них – морально-психологічна. Вони потребують підтримки та допомоги, щоб повернутися в русло мирного життя. Значна частина воїнів АТО розглядає потребу в психологічній допомозі як ознаку слабкості та вважає, що час усе лікує. 

1 вересня — День знань — особливе свято! Завжди яскравий, насичений емоційністю та хвилюючою атмосферою день. Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі поздоровлення i кожне людське серце, хвилюючись відгукується на заклик першого дзвінка! У цей день від всієї душі хочеться побажати успіхів у навчальному процесі та щоб новий навчальний рік приніс тільки приємні враження!

Пільги на гаряче харчування

Відповідно до рішення сесії районної ради № 36-12/VIІ від 29.12.2016 р. «Про програму економічного і соціального розвитку Лисянського району на 2017 рік» передбачено пільгу на безкоштовне гаряче харчування:

Мультфільми про Україну

Телеканал ПлюсПлюс підготував для дітей серію цікавих мультфільмів про Україну «Це – наше і це – твоє», які можуть бути залучені педагогами до проведення Першого уроку для учнів початкової школи.  Проект «Це – наше і це – твоє» налічує 12 коротких мультфільмів з оригінальною історією та цікавими фактами про Україну, серед яких – «Трембіта», «Літак Мрія», «Мапа», «Гасова Лампа», «Шлях з варягів у греки» та інші. 

В онлайн-доступі розміщено електронні версії підручників для 9 класу

Щиро вітаємо учнів та вчителів, які народилися в січні! З Днем народження!

6  січня 2017 р  в педагогічному колективі Журжинецького НВК відбулися педагогічні читання на тему «Педагогічна спадщина О.А. Захаренка ».

Метою педагогічних читань було:

підвищення науково-методичного рівня професійної компетентності педагогів;
залучення педагогічних працівників до вивчення та аналізу педагогічних та філософських поглядів О.А.Захаренка;

Добігають до кінця новорічно-різдвяні свята. Вони залишили нам спогади про приємні моменти життя. Особливо незабутніми свята були для учнів нашої школи, які у складі фольклорного ансамблю «Первоцвіт» брали участь у районному дитячому фестивалі «Радість Різдва». Фестиваль відбувся 11 січня 2017 року.  Він проводився з метою відродження та популяризації народних традицій.

Цього року на державному рівні відзначатимуться такі пам’ятні дати та ювілеї:

I. Відомих подій в Україні:

650 років з часу надання місту Галичу Магдебурзького права (1367);

330 років з дня обрання гетьманом України Івана Мазепи (25.07.1687);

200 років з часу заснування Рішельєвського ліцею в місті Одесі (травень 1817);

Шановні колеги! Пропонуємо взяти участь у вебінарах зимової сесії онлайн – проекту “Інтерактивна школа творчого вчителя”.

З метою методичної підтримки вчителів, вихователів та методистів видавництво «Ранок» запрошує приєднатися до вебінарів зимової сесії онлайн – проекту “Інтерактивна школа творчого вчителя”, що проходять з

День соборності України – свято, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році.

Ці вікопомні історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної України та утвердження національної ідеї. Отож, зрозуміло,  чому однією з перших акцій, до яких вдалися патріотичні сили

Відповідно до рішення сесії районної ради № 36-12/VIІ від 29.12.2016 р. «Про програму економічного і соціального розвитку Лисянського району на 2017 рік» передбачено пільгу на безкоштовне гаряче харчування:

Із 10 січня на сайті Київського регіонального центру оцінювання якості освіти розпочинається реєстрація для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні. Реєстрація триватиме до 31 січня 2017 року.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання  відбудеться 1 та 8 квітня.

Ви можете взяти участь в одному із запропонованих у той чи інший день предметів за вибором, згідно з графіком проведення.

Навчально-матеріальна база Журжинецького навчально-виховного комплексу поповнилася п’ятьма новими комп’ютерами. Техніка поступила до закладу в рамках безоплатної допомоги, визначеної Угодою (у формі обміну листами) між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки

Відповідно до плану проведення районних методичних заходів  повідомляємо, що «Різдвяні педагогічні зустрічі» відбудуться 11.01.2017 року на базі Лисянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2.Початок роботи секцій о 9 годині.

З 12 листопада по 17 грудня 2016 року проходив ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів. Команда учнів нашої школи демонструвала свої знання з англійської мови, правознавства, історії, економіки, математики, біології, географії, астрономії, фізики, хімії, інформатики.

Вітаємо з Різдвом Христовим!

У це світле свято хочеться побажати миру і спокою в кожному домі,

Другий семестр 2016-2017 н.р. почнеться 16 січня 2017 року

1 січня 2017

Новорічне свято

День святого Петра Могили

125 років від дня народження Євгенії Юріївни Спаської (1892—1980), українського мистецтвознавця

105 років від дня народження Василя Йосиповича Хоменка (1912—1984), українського графіка