ВИХОВНА СИСТЕМА

ЖУРЖИНЕЦЬКОГО НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ

ШКОЛА ДОБРА, ІСТИНИ, КРАСИ

Виховна система – це спосіб організації життєдіяльності та виховання  всіх членів шкільного співтовариства, що становить цілісну і упорядковану сукупність взаємодіючих компонентів і сприяє розвитку особистості та колективу.  Виховна система охоплює весь педагогічний процес, інтегрує учбові заняття, позаурочне життя дітей, різноманітну діяльність та спілкування.

Організація виховного процесу є особливо актуальною у ситуації загострення проблем соціального буття. Але з чого почати, як виховати людину-творця із своїми принципами, підходами до життя, здатністю впливати на навколишню дійсність, бути господарем свого життя, розуміти прогресивні вимоги часу та реалізовувати їх на практиці?

Колектив школи добре розуміє, що яскравими  заходами всіх проблем виховання не можливо розв'язати. Для цього потрібна система виховної роботи. У нашій школі така система існує вже давно . Проаналізувавши її  і визначившись з пріоритетами   колективом була розроблена  технологія комплексного виховання.

Кожна школа, як і людина, має своє обличчя, характер, свої погляди.

У 2009 році наша «Школа  сприяння здоров’ю»  визначила в своїй роботі ще один напрямок – розвиток духовності  учнів. Це було зроблено тому, що в основі життєдіяльності людини  значне місце належить духовному чиннику.  Духовність об’єднує людство у вищих прагненнях до реалізації ідеалів істини, добра і краси.  Вона спонукає людину до гармонізації своєї життєдіяльності з іншими людьми, з природою, із самою собою. Важливою її складовою частиною є моральна свідомість людини, розуміння нею необхідності жити по совісті й честі, бути справедливою і доброю в ставленні до себе і свого оточення – як соціального, так і природного.  Таким чином, у 2009 році розпочалася планомірна робота по  створенню «Школи  Добра, Істини, Краси». Девізом її стала давньогрецька мудрість: «Людина, яка відкрила для себе три невичерпні джерела: Добра, Істини, Краси – може вважати себе найбагатшою».

«Краса, — могутній засіб виховання чутливості душі, — писав видатний український педагог Василь Сухомлинський .  Це вершина, з якої ти можеш побачити те, чого без розуміння і почуття прекрасного, без захоплення і натхнення ніколи не побачиш. Краса — це яскраве світло, що осяває світ. При цьому світлі тобі відкривається істина, правда, добро; осяяний цим світлом, ти стаєш відданим і непримиренним. Краса вчить розпізнавати зло і боротися з ним. Я б назвав красу гімнастикою душі, вона виправляє наш дух, нашу совість, наші почуття і переконання. Краса — це дзеркало, в якому ти бачиш сам себе і завдяки йому так чи інакше ставишся сам до себе».