Раніше проблема булінгу в дитячому середовищі приховувалася або ж замовчувалася, але нині, із моменту прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», Міністерство юстиції України розпочало  правопросвітницьку кампанію «Стоп булінг!». Наш навчальний заклад теж долучається до цієї акції. Тож, практичним психологом, соціальним педагогом школи Пасіченко Наталією Василівною за підтримки педагога-організатора Пилипенко Ірини Василівни  організовано та проведено відкриті уроки  «Стоп булінг» для учнів 1-4 класів та 5-9 класів.

На занятті учні початкових класів ознайомилися із новим словом «булінг», його значенням та трактуванням. Діти за допомогою малюнка намагалися зобразити насилля та агресію. Із неприхованою цікавістю молодші школярі переглянули відеоролики «Камінь, ножиці, папір» та  «Як боротися з булінгом – поради для дітей». Не дивлячись на ранній шкільний вік, вони вчилися надавати та отримувати допомогу, проявляти співчуття до жертв агресії. Педагоги за допомогою вправ «Павутинка» та «Долонька допомоги» давали практичні поради дітям як виступати проти булінгу.

Учні старших класів на тематичному уроці поглибили свої  знання та закріпили поняття «булінг». Підлітки переглянули та обговорили декілька тематичних відеороликів, зокрема, міжнародної організації ЮНІСЕФ «Викресли Булінг»  та  соціальний ролик   «Булінг».  У відеосюжетах яскраво продемонстровано як саме виглядає шкільний булінг, адже інколи учні можуть, навіть, не розуміти, що те, що відбувається з ними – булінг. За допомогою практичних вправ  учні визначали чим булінг відрізняється від одноразових проявів насилля. А працюючи в групах, вони пробували розробляти стратегії протидії булінгу на рівні школи, класу та кожного учня. Паніченко Н.В.  ознайомила присутніх  із буклетом  «Зупинимо булінг разом» та плакатом «Булінг - це насильство».

Тема для спілкування і обговорення достатньо велика і це лише початок.