Сьогодні вже 59-й рік поспіль світ відзначає Всесвітній день дитини. Саме 20 листопада 1959 року Генасамблея ООН прийняла декларацію прав дитини, а в 1989 році ― Конвенцію прав дитини, яку правозахисники називають «Дитячою конституцією». Це документ що визначає правові стандарти у сфері захисту прав дитини і гарантує дітям право на ім’я, на сім’ю, на батьківську любов і турботу, на освіту, на медичну допомогу, на здорове харчування, на отримання інформації, на відпочинок та інші. 

Сьогодні наша шкільна громада теж долучилася до святкування. Ми намагалися озброїти усіх наших учнів знаннями про їхні права, не забуваючи про обов’язки. Ми спільно з дітьми розбиралися, які дитячі права реалізуються в нашому закладі. З учнями 5-9 класів ми обговорювали проблеми, з якими сьогодні стикаються діти в світі. Ми намагалися шукати рішення, що потрібно зробити, щоб зупинити насильство в житті дітей. Також, ми обговорювали, що мають зробити батьки, школа, держава чи громада, а також самі діти, щоб їхні права не порушувалися.

У закдаді пройшла єдина інформаційна година «Знайомство з Конвенцією прав дитини». Була розгорнута галерея «Права дитини». Усі класні колективи долучилися до оформлення колективної фотороботи «Моя велика шкільна родина», цим самим доводячи реалізацію права на освіту. Для учнів початкових класів в доступній формі було проведено інтерактивне заняття «Декларація прав дитини».
Також, ми долучилися до кампанії, організавної Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) #GoBlue або #ДодайтеБлакитного, створивши символічний «ланцюжок єднання», та підписали петицію, щоб зробити світ безпечним та комфортним.

До речі, блакитний – це колір ЮНІСЕФ, який символізує процвітання і безпеку дітей в усьому світі. 
Також, ЮНІСЕФ закликає всіх дітей в світі виступати проти знущань, буллінгу, дискримінації та несправедливості.