Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Ось і в нашому закладі дана акція стартувала 26 листопада анкетуванням учнів 6-9 класів «Основні прояви насильства». Цього ж дня бібліотечним активом була розгорнута тематична виставка «Зупини насильство – захисти себе!». Учні 8 класу випустили стінгазету «16 днів проти насильства», в якій розкрили основні поняття про «булінг», основні його види та засоби захисту від цькування.

Учні початкових класів провели акцію «Наші долоньки проти насильства». Діти відвідали відео-урок «Усе починається з посмішки», на якому поговорили про дружбу, про своїх друзів та про те, як потрібно берегти дружні стосунки. 

У переддень Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом учні 7-9 класів на занятті з елементами тренінгу «СНІД – загроза людства ХХІ ст..» розширили свої знання про небезпеку епідемії ВІЛ/СНІДу, дізналися як уберегти себе від цього страшного захворювання, як зробити правильний вибір у житті. На тренінговому занятті «Торгівля людьми – сучасний вид рабства» учні 8-9 класів переглянули фільм «Станція призначення – життя», обговорили причини, форми та ознаки торгівлі людьми. Соціальний педагог, практичний психолог Пасіченко Наталія Василівна поінформувала підлітків про гостроту даної проблеми. Закінчилася акція 10 грудня у Міжнародний день прав людини. Цього дня з учнями 5-7 класів було проведено гру-подорож «Правовий Олімп». Подорожуючи, діти закріпили знання про права, свободи та обов’язки, визначені Загальною Декларацією прав людини, Конвенцією ООН про права дитини. Діти отримали практичні поради як потрібно підходити до власного життя, а також, як співпрацювати та допомагати один одному. Учитель правознавства Римаренко Леся Володимирівна завершила акцію тренінговим заняттям для учнів 8 та 9 класів "Права людини - найвища цінність".

У сучасному світі проблема насильства, попри всі досягнення цивілізації, зберігає свою актуальність. Тому насильство залишається однією з надзвичайно поширених форм порушення прав людини, від якої переважно страждають найбільш уразливі групи осіб (жінки, діти, особи з інвалідністю). 
Бережіть, поважайте та шануйте один одного!